• Wpisów: 23
  • Średnio co: 90 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 16:37
  • Licznik odwiedzin: 2 519 / 2183 dni
 
rumpelle
 
Oj, dawno mnie tu nie było... Wybaczcie, jednak brakuje mi czasu przed maturą...

Opis kolejnego odcinka: "Shepherd":

Kathryn przygotowała dla męża przyjęcie - niespodziankę, które wg jej zamierzeń, ma przywrócić mu pamięć. Henry mówi Emmie, że David nie pamięta niczego przez klątwę - był w śpiączce i nie 'wszczepiono' mu fałszywych wspomnień. Kathryn zwierza się Reginie, że nie czuje, że odzyskała męża. Mężczyzna wyrusza na poszukiwanie Mary Margaret, która nie pojawiła się na przyjęciu. Wyznaje jej swoje uczucia, lecz kobieta bu nie wierzy.
W Zaczarowanym Lesie Książę walczy w pojedynku przed królem Midasem. król Gregor obiecał mu, ze jego syn pokona smoka grasującego w królestwie. Po zwyciężonym pojedynku przeciwnik podstępem zabija Księcia. Król Gregor jest zrozpaczony, nie wie, co może zrobić. Wie tylko, że Midas nie może się o niczym dowiedzieć. Radzi się Rumpelsztyka, który mówi mu, że król ma jeszcze jednego syna, mieszkającego z matką na wsi.
David nadal niczego nie pamięta. Pocałunki ani zdjęcia nie pomagają mu odzyskać pamięci, więc odchodzi od żony. Nie kocha jej, kocha natomiast Mary Margaret.
'Charming' nie chce się żenić dla bogactwa, mimo, że jego farma upada. Mówi o tym matce, która chce go wyswatać z córką kupca. odwiedza go Rumpelsztyk, który zabiera go na zamek. Okazuje się, ze królowa była bezpłodna i para królewska nie mogła mieć dzieci. Z pomocą Rumpelsztyka kobieta urodziła bliźniaki, które rozdzielono po urodzeniu - James pozostał na zamku, natomiast ich drugi syn został z matką na farmie. Po śmierci bliźniaka przybiera jego imię i zabija smoka.
Regina grozi Mary Margaret, żeby odczepiła się od Davida, jednak mężczyzna tak łatwo nie rezygnuje. proponuje Mary Margaret spotkanie przy Trollowym Moście - jeśli kobieta nie przyjdzie, David da jej spokój. Emma radzi przyjaciółce iść z Davidem na randkę.
Po pokonaniu smoka Midas proponuje Jamesowi małżeństwo z jego córką. Charming nie jest tym zachwycony, ponieważ nie może wrócić do matki. Król Gregor grozi księciu, ze jeśli nie poślubi Abigail, jego matka zostanie zamordowana. James nie ma wyboru i musi się zgodzić.
David idzie na spotkanie z Mary Margaret, jednak błądzi w Storybrook. Pyta o drogę Regine, która kieruje go do sklepu Golda. Na widok wiatraka, stojącego w sklepie, David 'odzyskuje' fałszywe wspomnienia. Gold kieruje Nolana do Trollowego Mostu, gdzie czeka Mary Margaret.
Charming odwiedza ostatni raz matkę, która daje mu swój pierścionek zaręczynowy (srebrny z zielonym oczkiem). razem z Abigail wybierają się do pałacu na zaręczyny, jednak James wybiera 'bardziej malowniczą drogę(na której później po raz pierwszy spotkał Śnieżkę).
Randka Mary Margaret i Davida nie jest spełnieniem marzeń kobiety. Mężczyzna informuje ją, że odzyskał pamięć i spróbuje ratować swoje małżeństwo. Mary Margaret jest załamana. Kłóci się z nim, a następnie idzie do Granny's, gdzie umawia się dr Whalem.

Nie możesz dodać komentarza.