• Wpisów: 23
  • Średnio co: 90 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 16:37
  • Licznik odwiedzin: 2 519 / 2183 dni
 
rumpelle
 
Młody Jiminy pod presją rodziców okrada ludzi z pieniędzy. Nie chce tego robić, chce stać się dobrym człowiekiem, natomiast jego rodzice uważają, że on nie może decydować za siebie, dopóki oni żyją.
Henry chodzi do psychiatry Archiegom który - według słów chłopca - jest Jiminym Świerszczem. twierdzi, że Archie potrafi odróżnić dobro od zła, tylko klątwa nie pozwala mu posłuchać własnego sumienia. Archie nie wierzy w zapewninia o klątwie.
Emma zostaje asystentką szeryfa. Gdy przypina odznakę wybucha stara kopalnia. Regina chce zakopać tę kopalnię, natomiast henry uważa, że jego matka zastępcza chce coś przed nim ukryć.
Dorosły Jiminy nadal znajduje się pod wpływem rodziców. Wraz z nimi wystawia przedstawienia z lalkami, ale takie życie mu nie odpowiada. Zaprzyjaźnia się z dziesięcioletnim chłopcem o imieniu Jepetto. Bierze od niego parasol i słucha cykania świerszczy.
Kiedy Henry mówi Archiemu, że Marco, z którym przyjaźni się lekarz, to tak naprawdę Jepetto, Archie wmawia mu, że zmyśla. Po groźbie Reginy twierdzi, że on wszystko sobie ubzdurał, że klątwa nie istnieje. Zapłakany Henry biegnie do Emmy, która kłóci się z załamanym Archiem. Tymczasem mary Margaret odwiedza Davida. Wizytę przerywa jego żona Kathrin, która przynosi ich wspólne zdjęcia.
Okazuje się, henry uciekł z domu do kopalni, aby znaleźć dowód na istnienie klątwy. Archie i Emma podążają za nim i Archie zostaje zamknięty w kopalni przez trzęsienie ziemi.
Do Rumpelsztyka przychodzi Jiminy, który prosi o coś, aby pozbyć się rodziców, być "wolnym". Rumpelsztyk daje mu eliksir, w zamian żąda tylko tego, aby Jiminy przyprowadził mu rodziców. Wraz z rodzicami idzie do pewnej pary i wmawiają im, że zaraza ich zabije, jeśli nie wypiją eliksiru elfów. Przypadkiem spożywają eliksir, który Rumpelsztyk dał Jiminiemu. Okazuje się, że ludzie, którzy to wypili, byli rodzicami Jepetta i zmienili się w drewniane lalki. Jepetto oskarża o to jiminiego.
W kopalni Henry znajduje kawałek kryształu. Gdy chce się wydostać, zostaje zasypany. Odkrywają szyb windy. Emmma wchodzi tam i w ostatniej chwili wydostaje ich z kopalni.Kiedy chce dowiedzieć się, czy z Henrym wszystko w porządku, Regina odsyła ją do innych zajęć.
Jiminy pragnie pomóc chłopcu, ale błękitna wróżka nie może przywrócić ich do życia.  Na jego życzenie zmienia Jiminiego w świerszcza i każe mu odszukać chłopca.
Mary Margaret i David spacerują w ogrodzie. W chwili, w której mają się pocałować, przeszkadza im Kathrin. David prosi oddalającą się Mary Margaret, żeby przyszła jutro, ale kobieta rezygnuje z bycia wolontariuszką.
Archie przeciwstawia się Reginie, zamierza leczyć Henry'ego na swój sposób. Regina wyrzuca kawałek kryształu, który znalazła, do kopalni. Okazuje się, że jest ich tam więcej.

Nie możesz dodać komentarza.