• Wpisów: 23
  • Średnio co: 87 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 16:37
  • Licznik odwiedzin: 2 308 / 2097 dni
 
rumpelle
 
Każdy zna historię Kopciuszka, prawda? jednak tutaj następuje pewna drobna zmiana: otóż to nie Wróżka Chrzestna pomaga Kopciuszkowi, tylko Rumpelsztyk. Zawiera z nim umowę: odda mu "coś cennego".
Regina namawia Emmę, żeby wyjechała ze Storybrook, ale Emma się nie zgadza. Wylewa na siebie kakao i w pralni spotyka Ashley, która jest w ciąży. ma 19 lat, chłopak ją rzucił i jest pokojówką Golda. Emma mówi jej, że ona może zmienić swoje życie i, żeby udowodniła wszystkim, ze jest gotowa na to, aby zostać matką. Ashley włamuje się do sklepu Golda, by ukraść pieniądze. Właściciel ją przyłapuje, ale Ashley ucieka. Gold prosi Emmę o znalezienie jej. Z pomocą Ruby dowiaduje się, ze Ashley postanowiła wyjechać do Bostonu. Okazuje się, że zawarła z Goldem umowę: dostanie dużą kwotę pieniędzy, jeśli odda dziecko Goldowi.
Tymczasem na ślubie Kopciuszka i księcia Thomasa pojawia się Rumpelsztyk i przypomina Kopciuszkowie o umowie. Żąda dziecka. Kopciuszek chce wyjechać, ale z pomocą Thomasa i Jamesa opracowuje plan, jak się pozbyć Rumpelsztyka. Zawiera z im kolejną umowę: nie odda mu jednego dziecka, lecz dwóch, ale on ma ją zostawić w spokoju. Jest jeden haczyk: Rumpeksztyk musi podpisać umowę magicznym piórem. Kiedy to robi zastyga w bezruchu. Mówi jej jednak, ze "każda magia ma swoją cenę" i po chwili Thomas znika. Rumpelsztyk obiecuje jej, że jeśli nie w tym , to w innym świecie dziecko będzie należało do niego.
Emma znajduje Ashley, która miała wypadek i zawozi ją do szpitala. Emma zawozi z Goldem kolejną umowę: Ashley zatrzyma dziecko, w zamian za to, Emma, będzie musiała zrobić coś dla Golda w przyszłości.
Emma odwozi Henry'ego do domu na chwilę, przed powrotem Reginy, która - jak się okazuje - ma romans z szeryfem. emma zamierza "zapuścić korzenie" w Storybrook i zostaje zastępcą szeryfa. Sean wraca do Ashley.

Nie możesz dodać komentarza.